English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Yahudi Tarihi 1492-1900
Yahudi Tarihi 1492-1900Yahudi Tarihi 1492-1900
Yahudi Tarihi 1492-1900
Yazar :
Yayınevi :
Ürün Fiyatı :
120,00 TL Kdv Dahil
%10 İndirimli! :
108,00   (Kdv Dahil)

Simon Schama bu ciltte 1492’den 19. yüzyılın sonuna kadar Yahudi halkının hikâyesine odaklanıyor. Kitapta, Yahudi tarihinde nadir bulunan figürlerin hikâyeleri anlatılıyor: Venedik gettosunda bir şair; Ming Hanedanında bir general; George dönemi İngiltere’sinde bir boksör, Amsterdam’da bir İncil şovmeni; 18. yüzyıl Fransa’sında sağırları tedavi eden bir öğretmen, 19. yüzyıl Almanya’sında bir opera bestecisi...

Hikâye, Celile’de yıldızların aydınlattığı tepelerden, Kolombiya nehirlerine, İstanbul mutfaklarından, Ukrayna tavernalarına ve Kaliforniya’daki maden kamplarından Kerala ve Mantova’ya kadar uzanıyor; Karavelalarla yelken açıyor, posta yolları ve demiryollarını takip ediyor, Londra’da şafak sökerken sokakları dolduruyor, Napoléon’un yıkık ordusunun kalıntıları arasından geçiyor.

“Yahudilerin hayatta kalma savaşının zengin bir şekilde betimlenmiş sürükleyici bir resmi. Schama, Yahudilerin ev diyebilecekleri küçük bir toprak parçasına neden ihtiyaç duyduklarını etkili ve kapsamlı bir şekilde anlatıyor.”
—New York Times Book Review

Ürün Özellikleri

Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :