English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Yahudilerin Ahir Zamanı - Yahudilikte Gog-Magog, Deccal ve Mesih
Yahudilerin Ahir Zamanı - Yahudilikte Gog-Magog, Deccal ve MesihYahudilerin Ahir Zamanı - Yahudilikte Gog-Magog, Deccal ve Mesih
Yahudilerin Ahir Zamanı - Yahudilikte Gog-Magog, Deccal ve Mesih
Yazar :
ISBN :
Ürün Fiyatı :
36,00 TL
%10 İndirimli! :
32,40 

Ahir zaman inanışları, pek çok dinde karşımıza çıkan bir olgudur. Bu olgu, Yahudi dinî literatüründe önemli bir yer kaplamaktadır. Yahudi geleneği, Mesih’e iman etmeyi iman esaslarının bir parçası olarak görmektedir. Bu inanışa göre, Davud soyundan bir kurtarıcı ahir zamanda gelecek ve Yahudilerin sürgününe son vererek dünya üzerindeki bütün Yahudileri, İsrail’e toplayacaktır. Bunun dışında Gog ve Magog’un ahir zamanda İsrail topraklarına saldıracağı ve Mesih gelmeden önce Yahudilerin çok büyük sıkıntılar çekeceği de Yahudi kaynaklarında yazılıdır. Bu kitapta, Yahudi kaynakları esas alınarak Gog-Magog, Deccal ve Mesih konusu derinlemesine incelenmektedir. Böylelikle okurlar, hem Yahudiliğin ahir zaman inanışları konusunda sağlıklı bilgi sahibi olacaklar hem de İslam geleneğindeki ahir zaman inanışlarıyla karşılaştırma yapma imkânı bulacaklardır.

Ürün Özellikleri

Sayfa Sayısı 320 sf.
ISBN 9786057596109
Dil Türkçe
Cilt Karton Kapak
Boyutlar 13,5 X 21 cm.
Basım Yılı 2019
Türü Din - Yahudilik
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :