English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Renkli Türkiye – Colorful Turkey
Renkli Türkiye – Colorful Turkey
Renkli Türkiye – Colorful Turkey
Yazar :
Ürün Fiyatı :
120,00 

 

Türkiye’nin sayılı fotoğraf sanatçılarından İzzet Keribar’ın Türkçe ve İngilizce olarak kaleme alınmış yeni kitabı “Renkli Türkiye”, sanatçının son 20 yılda çektiği fotoğraflardan bir seçki sunuyor. Seçkide, ülkenin çeşitli bölgelerinde farklı mevsimlerde çekilmiş fotoğrafların yanı sıra, arkeolojik ve mimari değerlerin öne çıktığı, şehir görüntüleriyle birlikte yöre insanının bir araya geldiği kareler öne çıkıyor. Yıllardır çektiği fotoğraflarla Türkiye’nin görsel belleğini kayıt altına alan sanatçının son kitabı da koleksiyon değerine sahip önemli bir arşiv niteliği taşıyor.

Gerek ulusal, gerekse uluslararası fotoğraf yarışmalarında birçok ödül sahibi olan ve son 20 yıldan beri fotoğrafçılığı profesyonel bir meslek olarak yürüten İzzet Keribar, yurt içinde ve yurt dışında çok sayıda kişisel fotoğraf sergisi ve dia gösterisi gerçekleştirdi. Bugüne dek birçok kitabı yayımlanan sanatçı, 1985 yılında Uluslararası Fotoğraf Federasyonu tarafından AFIAP (Sanatçı), 1988 yılında da EFIAP (Ekselans) unvanlarının sahibi oldu. 2012 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığının Büyük Sanat Ödülü’ne, 2018 yılında da Cumhurbaşkanlığı Büyük Kültür ve Sanat Ödülü’ne layık görüldü. İzzet Keribar’ın dünyanın pek çok ülkesinde çektiği, hem dia hem de dijital ortamdaki çalışmaları, ülkemizin görsel belleğine ilişkin en önemli arşivlerden birini oluşturuyor.

 

 

Ürün Özellikleri

Sayfa Sayısı 216 sf
ISBN 978-605-6922-30-5
Dil Türkçe ve İngilizce
Cilt Sert Kapak
Boyutlar 29 X 29 cm
Basım Yılı 2019
Türü Fotoğraf Albümü
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :