English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
SAFEHAVEN – İkinci Dünya Savaşı Sonrasında Türkiye’deki Nazi Varlıkları Meselesi
SAFEHAVEN – İkinci Dünya Savaşı Sonrasında Türkiye’deki Nazi Varlıkları MeselesiSAFEHAVEN – İkinci Dünya Savaşı Sonrasında Türkiye’deki Nazi Varlıkları Meselesi
SAFEHAVEN – İkinci Dünya Savaşı Sonrasında Türkiye’deki Nazi Varlıkları Meselesi
Yazar :
Yayınevi :
Ürün Fiyatı :
65,00 TL Kdv Dahil
%10 İndirimli! :
58,50   (Kdv Dahil)

Bu çalışma, Amerikan Millî Arşivleri’nde SAFEHAVEN kod adlı tasnif altında yer alan Türkiye ile ilgili dosyalar temel alınarak hazırlanmış bir araştırmadır. “Güvenli liman” anlamına gelen SAFEHAVEN Projesi, Birleşik Amerika Dışişleri Bakanlığı’nın 1944 yılında, Almanya’nın savaşı kaybedeceğinin belli olduğu bir tarihte, uygulamaya koyduğu bir programdı. Amacı; Naziler tarafından yağmalanmış varlıkların, “güvenli liman” olarak adlandırılan tarafsız ülkelerde gizlenmelerini engellemek ve savaşın bitiminde tarafsız ülkelerde mevcut bu Nazi varlıklarına el koymaktı. Elinizdeki bu çalışma, Amerikan Dışişleri Bakanlığı’nın bu programı Türkiye’de nasıl uyguladığını, hangi Türk işadamlarının ve Türk firmalarının bu program çerçevesinde soruşturulduklarını incelemekte.

Ürün Özellikleri

Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :