English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Güneş Hala Bir Yerlerde Doğuyor
Güneş Hala Bir Yerlerde DoğuyorGüneş Hala Bir Yerlerde Doğuyor
Güneş Hala Bir Yerlerde Doğuyor
Yayınevi :
ISBN :
Tükendi!

GÜNEŞ KARANLIK GÜNLERİ AYDINLATIR MI?

Michael “Misha” Gruenbaum oyunlar oynayan ve babasıyla Prag’da gezip dolaşan tasasız bir çocuktu. Ta ki, Naziler Prag’ı işgal edip her şeyi sonsuza dek değiştirene kadar. Gruenbaum Ailesi, önce Prag’daki Yahudi gettosuna taşınmaya zorlanır. Ağır bir kaybın ardından da Michael, annesi ve ablası Terezín Toplama Kampı’na sürülür.

Misha burada kardeşleri haline gelen onlarca çocukla aynı odayı paylaşır. Terezín’de hayat iniş çıkışlarla geçer. Bazı günler arkadaşlık ve futbol maçlarıyla dolu dolu yaşanırken bazen de trenle “Doğu’ya” gönderileceklerin isimlerinin yer aldığı listelerin açıklanması dehşetle beklenir.

O trenler Auschwitz’e gitmektedir. Listede ailesinin de yer aldığı gün geldiğinde bir mucize yaşanır. Michael’ın kaderini belirleyen bu mucize, özenle dikilmiş bir pelüş ayıcık ve annesinin çocuklarını koruma kararlılığının eseri olacaktır.

Michael Gruenbaum, başarılı yazar Todd Hasak-Lowy’nin kalemiyle unutulması imkânsız anılarını ve ilham veren umut dolu hikâyesini okurlarla paylaşıyor. Michael’ın hikâyesinin yanı sıra çok sayıda orijinal belge ve fotoğraf da barındıran bu kitap, Soykırım edebiyatına önemli bir katkı niteliğinde.

Ürün Özellikleri

Sayfa Sayısı 352 sf.
ISBN 9786052993040
Dil Türkçe
Cilt Karton Kapak
Boyutlar 13,5 X 21 cm.
Basım Yılı Ekim 2017
Çeviren Ilgın Berivan Yıldız
Türü Holokost Biyografik Roman
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :