English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Dina’nın Mutfağı (Türk Sefarad Yemekleri)
Dina’nın Mutfağı (Türk Sefarad Yemekleri)Dina’nın Mutfağı (Türk Sefarad Yemekleri)Dina’nın Mutfağı (Türk Sefarad Yemekleri)
Dina’nın Mutfağı (Türk Sefarad Yemekleri)
Yazar :
Yayınevi :
ISBN :
Ürün Fiyatı :
78,00 TL Kdv Dahil
%10 İndirimli! :
70,20   (Kdv Dahil)

Tarifleri, içeriği ve hikâyesiyle çok özel bir yemek kitabı: Dina’nın Mutfağı!
Dina’nın Mutfağı; Türk basın sektöründe yıllardır kalem oynatan Deniz Alphan’dan, Türk Sefarad mutfağının birbirinden lezzetli tarifleri ile, Türk-Yahudi kültürünün de izini süren, sıra dışı bir yemek kitabı...

Kendisi de iyi bir aşçı olan Deniz Alphan, Yahudi mutfağının en güzel örneklerini öğrendiği annesi Dina’nın birbirinden özel tariflerini paylaştığı kitabında, aynı zamanda annesinin ve ailesinin hikâyesiyle de etkileyici bir çalışmaya imza atıyor. Alphan sıra dışı kitabında sebzeler, börekler, dolmalar, balıklar, sakatatlar ve tatlılar ile onlarca anne yemeği tarifine yer veriyor. Üstelik Dina ve ailenin diğer üyelerinin orijinal fotoğrafları, aktarılan dönemleri adeta okurun gözünde canlandırıyor. 

Tam 143 sayfadan oluşan kitapta yalnızca Dina’nın yaşamından kesitler ve yemek reçeteleri yer almıyor. Hamursuz Bayramı ya da geleneksel cuma akşamları yemekleri de renkli ve özenli öykülerle bezeli. Pişirmeseniz de Türk-Yahudi kültürüne dair ilginç anekdotlar ile birlikte keyifle okuyacağınız, renkli bir kitap Dina’nın Mutfağı.

Ürün Özellikleri

Sayfa Sayısı 143 sf.
ISBN 9789752309074
Dil Türkçe
Cilt Karton Kapak
Boyutlar 23 X 28 cm
Basım Yılı 2012
Türü Yemek Kitabı
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :