English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Zaman ve Mekan İçinde Musevilik
Zaman ve Mekan İçinde MusevilikZaman ve Mekan İçinde MusevilikZaman ve Mekan İçinde MusevilikZaman ve Mekan İçinde MusevilikZaman ve Mekan İçinde MusevilikZaman ve Mekan İçinde MusevilikZaman ve Mekan İçinde MusevilikZaman ve Mekan İçinde MusevilikZaman ve Mekan İçinde MusevilikZaman ve Mekan İçinde MusevilikZaman ve Mekan İçinde MusevilikZaman ve Mekan İçinde MusevilikZaman ve Mekan İçinde MusevilikZaman ve Mekan İçinde MusevilikZaman ve Mekan İçinde Musevilik
Zaman ve Mekan İçinde Musevilik
Yazar :
Yayınevi :
ISBN :
Ürün Fiyatı :
120,00   (Kdv Dahil)

Fotoğraf sanatçısı Alberto Modiano’nun 3 yıllık çalışması neticesinde hazırladığı “Zaman ve Mekan İçinde Musevilik” adlı fotoğraf albümü Gözlem’den çıktı. İlanit Ovadya De Nicola’nın tasarladığı ve iki dilde hazırlanmış olan kitaptaki metinler Çela Saranga tarafından Türkçeden İngilizceye çevrildi.
Türk Yahudilerinin kültürünü, dinî bayramlarını, adetlerini en iyi şekilde yansıtacağına inandığımız “Zaman ve Mekan İçinde Musevilik” modern teknolojik imkânlarla, sert kapak - özel kâğıda basıldı


"Museviliği fotoğraflamak...
Binlerce yıldır tüm zorluklara rağmen ayakta kalmış bir toplumun dinini resimlemek...
Türkiye Yahudi Toplumu’nun ender sanatçılarından Alberto Modiano’nun tarihe ve kültür mirasımıza mal olacak bu eşsiz çalışması için ne kadar teşekkür etsek az olacak. Zira gittikçe hızlanan bir nüfus kaybına uğrayan cemaatimizin dinsel gelenek ve uygulamalarını tarihçiler ve sosyologlar onlarca yıl sonra belki de sadece bu eserdeki fotoğraflara bakarak anlamaya çalışacaklar.
Ortodoks bir cemaat olarak kayıtlara geçmiş olmakla birlikte Musevilik dininin farklı renklerinin nasıl da cemaatin inanç ve düşün hayatına yansıdığını da gözlemleyecekler.
Bir tek fotoğrafın, bazen yüzlerce sayfalık yazılı bir toplum analizi yerine geçtiğini bildiğimiz için Alberto’nun fotoğraflarının bu anlamda hem belgesel hem de tarihsel ve sosyolojik değerinin önemini de unutmuyoruz…"
İvo MOLİNAS
Şalom Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni

Ürün Özellikleri

Basım Yeri A4 Ofset Matbaacılık
Sayfa Sayısı 104
ISBN 9789944994729
Dil Türkçe ve İngilizce
Cilt Sert Kapak
Boyutlar 24 X 24 cm
Basım Yılı Eylül 2014
Editör Gila Erbeş
Çeviren Çela Saranga
Resimleyen Alberto Modiano
Türü Fotoğraf Albümü
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :