English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Elohim´in Çocukları
Elohim´in Çocukları
Elohim´in Çocukları
Yazar :
Yayınevi :
ISBN :
Ürün Fiyatı :
22,00 TL Kdv Dahil
%10 İndirimli! :
19,80   (Kdv Dahil)

“Daha önce hiç Tevrat’ı okudun mu?” diye sordu Uriel.

“Ezbere bilmesem de evet...” yanıtını alınca sözlerine devam etti.

“Tevrat iki Âdem’den bahseder. Bunlardan biri, benim ve yardımcılarımın meydana getirdiği galaktik insandır. Yani, Mu halkı... Yani Âdem - 1... Diğeri de Hospitalarius ve ona bağlı Naakal’lerin meydana getirdiği yeryüzü insanı. Âdem - 2...

Âdem - 2 soyu, Âdem - 1 soyundan daha sonra getirildi yeryüzüne. Her Âdem’in yanına bir de Havva prototipi yapıldı. Âdem - 1 bu dünyanın dışında yapıldı. Tevrat’tan hatırlayacaksın, Âdem isminin türetildiği ‘Adama’ sözcüğü koyu kırmızı, yani ‘kızıl toprak’ anlamına geliyor.”

“Kızıl Gezegen... Mars!...” diye bağırdı Chris kendini tutamayarak. Sözü kesilen Uriel başıyla gülümseyerek onayladı Chris’i. İbranice ve Arapçada da kan anlamına gelen ‘dem’ sözcüğü de aynı kökten türemişti. Ayrıca Güney Pasifik’in Polinezya yerlilerine göre tanrı Taaroa ilk insanı, kırmızı topraktan yani ‘Araca’dan yaratmıştı. Gözlerinin önüne Polinezya yerlilerini yaradılış efsanesi geldi. Bazı bölümlerini neredeyse ezberlemişti.

Bilgelik, felsefe, güzel ahlak, dürüstlük, sadelik, saflık ve düşünmenin başköşede yer aldığı bir dünyada yaşıyorsunuz. Hayal edin, edebilir misiniz? Zor gibi duruyor, öyle değil mi…

Kim bilir, belki de binlerce yıl önce insanlar bu şekilde yaşıyordu?

Orhan Bahtiyar, “Elohim’in Çocukları” romanında tarihle kurguyu iç içe geçirerek zor olanı başarmış ve yeni bir bakış çıkarmış ortaya. Tarihte yer alan bilgilerle kendi kurgu dünyasını harmanlayarak alternatif bir dünya tarihi sunmuş.

Bu kitap sizi 21 Aralık 2012 tarihinde gerçekte neler olduğu konusunda düşündürecek…

“Elohim’in Çocukları” açık kapılardan ustaca süzülebilen bir kitap.

Ürün Özellikleri

Sayfa Sayısı 320
ISBN 9789944106450
Dil Türkçe
Baskı 1
Cilt Karton Kapak
Boyutlar 13,5 X 21 cm
Basım Yılı Mart 2013
Türü Roman - Mitolojik
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :