English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Megilat Ester - Purim
Megilat Ester - PurimMegilat Ester - Purim
Megilat Ester - Purim
Yayınevi :
ISBN :
Ürün Fiyatı :
120,00   (Kdv Dahil)
İbrani takvimine göre, her yıl Adar ayının 14’ünde kutlanan Purim Bayramı, Yahudilerin en neşeli ve en eğlenceli bayramlarından biridir. Purim Bayramı süresince, eski Pers İmparatorluğu zamanında, tüm Yahudileri bir gün içinde yok ederek soykırım planları yapan Başvezir Aman’ın Yahudilerin Tanrı’ya olan derin inançları sayesinde başarısızlığa uğraması ve bu şekilde Yahudi milletinin kurtuluşu, coşkuyla kutlanır. Bayramda, Purim olaylarının bizzat kahramanları Ester ve Mordehay tarafından anlatıldığı, deri parşömen üzerine yazılmış “Megilat Ester” isimli kitap okunur.
Gözlem Gazetecilik tarafından basılmış, çeviri ve düzenlemesi Moşe Farsi’ye ait “Purim” kitabının Megilat Ester’e ayrılmış olan ana kısmı iki bölümden oluşmaktadır. İlk kısımda Megilat Ester’in İbranice metni, Türkçe alfabe kullanılarak oluşturulmuş transliterasyonu ve Türkçe çevirisi yer almaktadır. İkinci kısım ise Megilat Ester hakkındaki farklı kaynaklara dayanılarak yapılan açıklamalara ayrılmıştır. Bu açıklamalar Purim olaylarının öncesinde gerekli olan arka plan bilgilerle başlamakta ve Yahudi geleneksel kronolojisine göre tarihteki yerini açıklamaktadır. Kitabın bir sonraki kısmı Adar ayı ve Purim bayramı ile ilgili kapsamlı uygulama kurallarına ayrılmıştır.

Ürün Özellikleri

Sayfa Sayısı 496
ISBN 9789944994415
Dil Türkçe ve İbranice
Basım Yılı Şubat 2010
Türü Yahudilik Dini
Cilt Sert Kapak
Ağırlık 1500
Çeviren Moşe Farsi
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :