English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Resimli Tora
Resimli ToraResimli ToraResimli ToraResimli ToraResimli ToraResimli ToraResimli Tora
Resimli Tora
Yayınevi :
ISBN :
Ürün Fiyatı :
60,00   (Kdv Dahil)
“…Tora (Tevrat) bir din kitabı olduğu kadar, Musevi toplumunun tarihini de içerir.
Bereşit’le başlayıp Devarim’le nihayet bulan Torat Moşe, bu tarihe tanıklık etmektedir. Tora metninin tamamı bir yıl içinde okunup öğrenilecek şekilde 54 bölüme ayrılmış olup, bunların her biri her hafta Şabat (Cumartesi) ibadeti sırasında okunur ve Tora’nın bu bölümü (Peraşa) incelenip yorumlanır.
Buna dayalı olarak Türk Musevi Cemaati’ndeki bazı sanatçılar her bir Tora Bölümü için o bölümü simgeleyen resimler yaptılar. Bu şekilde de kulağa hitap eden okumaya ek olarak bu kez de göze hitap eden resimler oluşturuldu. Bu resimler kuşkusuz görenin zihninde birtakım düşünceler yaratacak, dolayısıyla da Peraşa’nın tümünün anlaşılması konusunda bir merak uyandıracaktır…”

Ürün Özellikleri

Sayfa Sayısı 133
ISBN 9789944994316
Dil Türkçe
Baskı 1
Cilt Karton Kapak
Boyutlar 23,5 X 22 cm
Basım Yılı Nisan 2009
Resimleyen B. Almaleh, B. Kebudi, C. Ancel, E. Şair, E.L. Russo, E. Saul, E. Anter, E. Koen, F. Taranto, F. Aseo, J. Aldiş, J. Taranto, J.H. Gerez, K. Gavriyeloğlu, L. Ören, M. Maçoro, M. Albukrek, R. Batı, S. Hatem, S. Yuhay, S. Ertovi, S. İşman, V. Habib, V.H. Bahar, V. Saul, V. Menase, V. Varon
Türü Yahudilik Dini
Ağırlık 350
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :