English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Tevrat / Tora 5 - Devarim
Tevrat / Tora 5 - DevarimTevrat / Tora 5 - DevarimTevrat / Tora 5 - DevarimTevrat / Tora 5 - DevarimTevrat / Tora 5 - DevarimTevrat / Tora 5 - Devarim
Tevrat / Tora 5 - Devarim
Yayınevi :
ISBN :
Ürün Fiyatı :
110,00 TL Kdv Dahil
%20 İndirimli! :
88,00   (Kdv Dahil)
Devarim, ilk kez doğrudan İbrani dilinden Turkçeye tercüme edilen Tora (Tevrat) bütününün kendinden önceki bölümlerde kayıtlı bulunan kimi hususların ağırlıklı olarak vurgulanıp yinelendiği beşinci ve son bölümüdür.
Devarim, sadece Tora’nın bundan önceki dört bölümünü tekrarlamakla kalmaz; buna ek olarak Moşe Rabenu’nun (Musa Peygamber) rehberliğini ve liderliğini yaptığı Bene Yisrael (Israilogulları) toplumuyla vedalaşması sırasında gerekli gördğü uyarı ve nasihatlerde bulunması ile geleceğe yönelik öngörülerini belirtmesi ve nihayet atalar döneminden sonraki ilk İbrani önder olarak vasiyetlerini bildirmesine tanıklık eder.
Devarim bir başka yönüyle Tora bütünü içinde İbrani dilinin kullanım mükemmeliyeti bakımından en üst düzeydeki şiirlerinden birini, “Şirat Aazinu”yu barındırmaktadır. Devarim’in üçüncü bölümünde ayrıca, geçmiş dört kitapta verilmemiş idari, ailevi, zirai kuralları da okuruz.
Devarim Kitabı, gerek içeriğinin özelliği, gerekse şık deri kapağı ile kitaplığınızın gözde ve güvenilir başvuru kaynağı olacaktır. Ekindeki Türkçe açıklamalar tamamen Rabinik kaynaklardan alınmış olup yine ilk kez Türk okuyucusuna Judaik yorum, görüş ve geleneğini yansıtmaktadır.

Ürün Özellikleri

Sayfa Sayısı 1037
ISBN 9789944994347
Dil Türkçe ve İbranice
Baskı 2
Cilt Sert Kapak
Basım Yılı 1. Baskı Temmuz 2009 - 2. Baskı Temmuz 2012
Çeviren Moşe Farsi
Türü Yahudilik Dini
Boyutlar 17,5 X 25 cm
Ağırlık 1200
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :