English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Bir Yahudinin Anıları
Bir Yahudinin Anıları
Bir Yahudinin Anıları
Yazar :
Yayınevi :
Ürün Fiyatı :
45,00   (Kdv Dahil)
Yıl 1913, Rusya'da giderek artan dayanılmaz baskıdan, dini inançları yüzünden maruz kaldıkları inanılmaz tehlikeden, kendileri gibi Yahudi dostlarıyla birlikte kaçan Kant ailesi, o zamanlar bir kurtuluş gibi görünen Osmanlı topraklarına yerleşir... Hiçbir şey planlandığı gibi gitmez, hasta adam Osmanlı İmparatorluğu son günlerini yaşamaktadır, 1. Dünya Savaşı, ardından Kurtuluş Savaşı günleri, Kant ailesinin aradığı mutluluk ve huzuru bulmasını engeller... Kanr ailesinin büyük oğlu Albert Kant, yaşadığı dönemin tarihini bir Yahudi'nin bakış açısından kağıda resmetmiş. Kant'ın kaleminden, o dönemin Türkiye'sinden günümüze, katlanılan zorluklar, umutlar, hayaller, aşklar, düşmanlıklar, küçük mutluluklar, yani acısı tatlısıyla bir tarih kesiti çiziyor... Albert Kant, hayal ettiği eğitimi asla alamamış olmasına rağmen, sürekli kendini geliştirmeye, aşmaya, zamanın ötesine geçmeye çalışmış bir insan. Bu kitapta, onun kendisi ve ailesi için ulaşmaya çalıştığı ideal hayat düşünü gerçekleştirmek için harcadığı insanüstü çabaya şahit olmaktayız... Isbn: 9756544899 265 sayfa

Ürün Özellikleri

Türü Anı
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Ürün Yorumları

Linda Bromi 5 Ekim 2016 - 17:08 tarihinde yazdı:

ara vermeden bir solukta okudugum kitap. gercekten tavsiye ederim , 20.yy da hem türkiyenin hem cemaatteki insanlarımızın ne yasadıgını cok güzel bir dille anlatıyor.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :