English
Merhaba, üye girişi için tıklayınız
Osmanlı ve Türk Yahudileri
Osmanlı ve Türk YahudileriOsmanlı ve Türk YahudileriOsmanlı ve Türk YahudileriOsmanlı ve Türk YahudileriOsmanlı ve Türk YahudileriOsmanlı ve Türk Yahudileri
Osmanlı ve Türk Yahudileri
Yazar :
Yayınevi :
ISBN :
Tükendi!
Şalom Gazetesinin 50. yayın yılı vesilesiyle 1998 yılında düzenlediği ‘Osmanlı ve Türk Yahudileri Üzerine Araştırma ve İncelemeler Yarışması’nda ikinciliğe layık görülen ve 1. Baskısı 1999 yılında gerçekleşen bu kitap; M.Ö.IV. yüzyıldan günümüze dek Türkiye’de yaşamış ve yaşamakta olan Yahudilerin tarihçesini, demografik yapısını, sosyal ve kültürel yaşamını, dini ve laik kurumlarını, örf ve adetlerini, okullarını, sanatsal faaliyetlerini incelemektedir.
1999 yılındaki 1. Baskısı’ndan sonra kısa bir sürede tükenen kitap yoğun ilgi üzerine yeniden derlenmiş ve günümüze kadar geçen bu süreç zarfında gerçekleşen olayları da kapsayacak şekilde basılmıştır

In this book that was awarded second prize in the contests of “Researches and Studies on Ottoman and Turkish Jews” organized by Shalom Newspaper in 1998 in recognition of 50th anniversary of its foundation, and the 1st publication of which was in 1999.
The following subjects are studied: the history, demographic structure, social and cultural life, religious and secular institutions, traditions, school and artistic activities of Jews who have lived and are currently living in Turkey from B.C. IV century up until now. The book that was sold out after its first publication in 1999 was complied because of consistent interest and published again by covering the events that have happened in the period between the first publication and today.

Ürün Özellikleri

Türü Tarih - İnceleme
Sayfa Sayısı 416 sf. + 14 sf. resim
ISBN 9789757304778
Dil Türkçe
Baskı 2
Cilt Karton Kapak
Boyutlar 16,5 X 23,5 cm
Basım Yılı 1. Baskı Ekim 1999 - 2. Baskı Ocak 2004
Ağırlık 700
Türkiye dışından vereceğiniz siparişler için lütfen kitabevi@salom.com.tr adresine, satın almak istediğiniz ürün(lerin) bilgisini, teslimat adresinizi ve iletişim bilgilerinizi bildiriniz.
Ayrıca +90 212 231 9282 no'lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Ürün Yorumları

Bu ürün ile ilgili henüz bir yorum yapılmamıştır.

Yorumunuzu bizlerle paylaşın

Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
İkon Seçimi :
Ürün Puanı :
Yorumunuz :